Zobacz atrakcje w naszej okolicy

Bukowina Tatrzańska
Bukowina Tatrzańska – miejsce inne niż wszystkie

Pensjonat Orlik znajduje się w Bukowinie Tatrzańskiej, tuż przy ulicy Tatrzańskiej. Ta doskonała lokalizacja gwarantuje naszym Gościom możliwość wypoczynku w zacisznym miejscu na łonie natury przy jednoczesnej bliskości głównych atrakcji Bukowiny i jej okolicy.

Wakacje w siodle

Zaledwie 800 metrów od naszego obiektu mieści się Górski Ośrodek Jeździecki u Pana Pietrzyka. Wykwalifikowana kadra instruktorska z pewnością pomoże Państwu stawić pierwsze jeździeckie kroki lub doskonalić umiejętności w tej dziedzinie sportu. Ośrodek organizuje naukę jazdy konnej i rajdy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

W siodle
Wodne atrakcje
Wodne atrakcje

Znajdująca się niecały kilometr od pensjonatu Orlik Terma Bukovina to rozrywka dla całej rodziny. Na terenie obiektu odnajdą Państwo aż 20 basenów z wodą termalną, nowoczesny kompleks saunowy oraz spa. Chwil relaksu i dobrej zabawy dostarczy również położone 5 km dalej drugie kąpielisko geotermalne – Terma Białka w Białce Tatrzańskiej. Goście rezerwujący pokoje w Orliku mogą skorzystać ze specjalnych zniżek w tych ośrodkach. Inne baseny w okolicy to: Termy Podhalańskie w Szaflarach oraz centrum rekreacyjne w Zakopanem na Antałówce.

Białe szaleństwo

Bukowina Tatrzańska to raj dla miłośników aktywnego wypoczynku. Narciarze i snowboardziści z pewnością spróbują swoich sił na kilkunastu okolicznych trasach narciarskich (ośrodki: Rusin-Ski, Turnia, Kotelnica, Małe Ciche, Hawrań, Koziniec, Litwinka). Stoki, o różnym stopniu trudności, są starannie przygotowane, naśnieżone i oświetlone. Na miejscu bez problemu odnajdą Państwo wypożyczalnie sprzętu sportowego oraz instruktorów. Mieszkańcy naszych kwater mogą bezpłatnie skorzystać z nowoczesnej narciarni z suszarkami. Najbliższy dla nich kompleks narciarski to Turnia, składająca się z 8 wyciągów i kolejki krzesełkowej.

Białe szaleństwo
Na szlaku
Na szlaku

W cieplejsze dni zapraszamy na wycieczki rowerowe lub piesze po okolicznych szlakach turystycznych. Niezwykłe widoki ze szczytów Tatr, Pienin i Gorców z pewnością zapadną w pamięć na długo. Lubiącym bardziej ekstremalne sporty i większą dawkę adrenaliny proponujemy: rafting, quady, paintball, wspinaczkę skałkową i off-road.

Imprezy kulturalne

W Bukowinie zabawa trwa przez cały rok. W lecie organizowane są tu propagujące góralską kulturę Sabałowe Bajania. Można podczas nich posłuchać prawdziwych ludowych bajarzy i poznać regionalne zwyczaje weselne. Miejscowość jest również gospodarzem Góralskiego Karnawału – przeglądu grup kolędniczych połączonego z konkursem tańca zbójnickiego i popisami par tanecznych. Dużym zainteresowaniem cieszą się przedstawienia teatralne Amatorskiego Zespołu Teatralnego i Parada Gazdowska. Działa tu także niezwykła Szkoła Ginących Zawodów, przybliżająca nam tajniki zapomnianych rzemiosł: haftu, garncarstwa, kowalstwa, snycerki.

Imprezy kulturalne

Pensjonat Orlik

Orlik to nowo wybudowany pensjonat w Bukowinie Tatrzańskiej łączący w sobie góralską tradycję z nowoczesnością i komfortem. Architektura budynku oraz wystrój wnętrz, nawiązujące do stylu podhalańskiego, przeniosą Państwa w magiczny świat. Kunszt zdobniczy i regionalne akcenty zachwycą niejednego. Zapraszamy do skorzystania z komfortowych noclegów w Bukowinie Tatrzańskiej.

PFR